Jenamena počitnice

Ministrstvo za izobrazevanje OS Crensovci socialni_sklad_slogan

V okviru projekta Popestrimo šolo ter v sodelovanju s Kulturno-turističnim društvom Črenšovci smo začeli z Jenamena počitnicami za najmlajše v ponedeljek, 14. avgusta 2017, ko se je začel 11. Jenamena fest. Otroci so se prvi dan predvsem spoznavali, v nadaljevanju pa so poustvarjali po pravljici Mavrična ribica. Tako so izdelovali ladjice in ribice, nekaj prostega časa pa so zapolnili z igro na prostem in z družabnimi igrami. V sredo, 16. avgusta, so otroci najprej prisluhnili pravljici Zakaj je bil rožnati slonček žalosten in kako je postal zopet srečen. V nadaljevanju so izdelovali lovilce sanj in nakit.

​ V četrtek, 17. avgusta so otroci zaplesali z Blažem Šumakom in Matejko Koštric​, izdelovali želvice in kače. V petek, 18. avgusta so izdelovali daljnoglede in metuljčke. Pridružilo pa se nam je tudi društvo Hospic, ki so z otroci barvali kamne in izdelovali voščilnice. Otrokom so pripravili tudi presenečenje – čarovnika. Otroci so sodelovali tudi v radijski oddaji Biba buba baja, ki bo predvajana v sredo, 23.8.2017, ob 18.00 uri na radiu Murski Val.  Vse dni Jenamena počitnic so imeli otroci na voljo napihljiva igrala. Druščina otrok je bila pisana, vesela in jenamena razpoložena, zato se vsi skupaj že veselimo nadaljevanja preostanka počitnic, saj smo prepričani, da bomo z otroki, ki so polni iskrenega navdušenja in smeha, doživeli še veliko lepega.

Tadeja Horvat

»Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.«