Erasmus projekt Glas učenca, most do učenja

Na OŠ Franceta Prešerna Črenšovci smo v šolskem letu 2016/2017 pristopili k izvajanju projekta Glas učenca, most do učenja. Preko razvijanja formativnega spremljanja učencev pri pouku in drugih dejavnostih učencem omogočamo sodelovanje in sooblikovanje učnega procesa. S svojim kritičnim mišljenjem in vrednotenjem nam dajejo povratne informacije o lastnem učenju, napredku, predlogih in možnih dopolnitvah. Tako je proces učenja bolj personaliziran, učenci pa imajo možnost samoregulacije procesa učenja in razvijanja pozitivne samopodobe. V projektu sodelujejo vzgojiteljice ter učitelji razredne in predmetne stopnje. Vsak član tima si je izdelal svoj osebni načrt, kam želi priti in kaj želi doseči tekom izvajanja projekta. To je mednarodni Erasmus projekt, kjer sodeluje 15 šol iz 5 evropskih držav (Madžarska, Nizozemska, Škotska, Irska in Slovenija). Naša skrbnica na ZRSŠ je ga. Suzana Ramšak. Do sedaj smo opravili tri srečanja in sicer dve na šoli, eno pa v okviru regije na OŠ Ivanjkovci, kjer so si učitelji in učenci ogledali primere odlične prakse na tem področju.

Zadnje srečanje je bilo 5. 6. 2017 na naši šoli. Vsak član tima je predstavil svoje delo in poročal o evalvaciji. Ogledali smo si tudi primer dobre prakse v starejši skupini otrok v vrtcu, kjer so otroci prikazali prave miselne izzive. Svoj glas so sporočili tudi učenci šole, ki so odgovarjali kako sami vidijo možnost sodelovanja in soustvarjanja aktivnosti. Projekt bo trajal do 31. 8. 2019, v tem času pa bomo skupaj iskali, preizkušali in vrednotili različne načine dela, ki bodo učencem omogočali kvalitetnejše učenje in znanje.