Vzgoja za drugačnost

V petek, 2. 6. 2017, smo se učenci 7. in 8. razreda pri pouku DKE srečali s športnikom in samostojnim gledališkim delavcem Damjanom Šebjanom. Njegova posebnost je gluhota. Z njim je bila njegova tolmačka, ki je s kretanjem bila vezni člen v pogovoru med nami učenci in našim gostom. V šolski uri nam je približal izkušnjo gluhe osebe v družbi, predstavil svojo športno pot košarkarja ter z nami delil izkušnje pantomimika. Učenci smo spoznali, da se gluhi ljudje spopadajo s številnimi preprekami, vendar s svojo odločnostjo, pozitivnim pristopom in nepopustljivostjo dosegajo številne dosežke in uspehe.G. Šebjan nas je navdušil s svojo predanostjo športu in košarki, kar mu je odprlo številna vrata v svet, tudi do olimpijskih iger gluhih. Zanj gluhota ni ovira, saj si je ustvarl družino in uspešno športno in gledališko kariero.

Tjaša Ritlop in Miša Mrazovič, 8. r.