UNESCO tek 2017

Dne 17. 05. 2017 smo se s 27 učenci udeležili že 5. UNESCO teka na Ptuju. Tek ni bil tekmovalnega značaja, zato je bilo vzdušje zelo pozitivno. Častni pokrovitelj teka je bil sam predsednik države Borut Pahor. Na teku je sodelovalo okoli 2500 otrok, od vrtca pa vse do konca srednje šole, tekli pa so tudi učitelji. Z letošnjim sloganom »Vedno na pravi poti« smo povezali  kulturo športa in zdravja, s kulturo miru. Z nami so tekli številni ambasadorji, vrhunski slovenski športniki (Dejan Zavec, Primož Kozmos…), člani rokometnega kluba Celje Pivovarna Laško ter ministrica za šolstvo in šport dr. Maja Makovec Brenčič.
Na samem prizorišču, na ptujskih ulicah, je v sončnem vremenu sočasno potekalo skoraj 30 dodatnih športnih aktivnosti in ustvarjalnih delavnic, v katere so se pridno vključevali tudi naši učenci. Spoznali so osnovne veščine boksa, vozili kolo na trenažerju, izvajali cirkuške norčije, spoznali novo igro s frizbijem, skakali na mini smučarski skakalnici, preizkusili plezalno steno… Vsak je našel kaj zanimivega zase. Na koncu smo bili zmagovalci vsi. Letošnji tekaški dogodek je potekal v duhu #čimmanjodpadkov, kar smo pridno upoštevali tudi mi.

Zapisala :

Nataša Čeh