Literarni večer

Učenci in učenke OŠ Franceta Prešerna Črenšovci so v ponedeljek, 15. maja 2017, v kulturni dvorani v Črenšovcih pripravili literarni večer Prešerne pesmi, na katerem so deklamirali nekaj pesmi, ki so izšle v pesmarici Prešerne pesmi. Pesmarico je OŠ Franceta Prešerna Črenšovci izdala v sklopu praznovanja 210-letnice šolstva v Črenšovcih. Uvodoma je vse zbrane podzravila ravnateljica šole mag. Marija Horvat. Predstavljene so bile pesmi iz sklopov Prešerno otroštvo, Prešerna šola, Prešerna mladost in Ljubavne rime, v katerem so zbrane pesmi v hrvaščini, ki so jih napisali učenci izbirnega predmeta hrvaščine. Poleg tega so bile recitirane tudi pesmi zaposlenih, ki so zbrane v sklopu Prešerna modrost. Vsi literarni ustvarjalci, katerih pesmi so izdane v pesmarici Prešerne pesmi, so ob tej priložnosti prejeli posebno priznanje za sodelovanje na literarnem natečaju. Pesniško izražanje so z glasbenim programom popestrili učenci Tilen Vehab, Marko in Miha Matajič. Literarno druženje mladih ustvarjalcev je bilo prijetno in nam bo ostalo v iskrivem spominu.