Zlata kuhalnica

Ministrstvo za izobrazevanje OS Crensovci socialni_sklad_slogan

V okviru projekta Popestrimo šolo smo se v četrtek 4. 5. 2017 udeležili regijskega tekmovanja Zlata kuhalnica.

Tekmovanja so se udeležili učenci 8. razreda: Tjaša Ritlop, Miša Mrazovič, Vid Kramar. Tekmovanje je potekalo na Srednji gostinski in turistični šoli v Radencih. Sodelovalo je dvanajst ekip pomurskih osnovnih šol. Glavna jed je morala vsebovati kranjsko klobaso, za sladico pa so tekmovalci morali pripraviti sirove štruklje. Učenci naše šole so za glavno jed pripravili kranjske pastirce, za sladico so postregli sirove štruklje z omako iz karamele in sladke smetane ter sveže jagode. Na državno tekmovanje, ki bo oktobra sta se uvrstili OŠ Beltinci in OŠ Gorišnica.

Učenci naše šole so na tekmovanju prejeli srebrno kuhalnico. Čestitke vsem.

Mentorica: Tadeja Horvat

»Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.«