Erasmus+ projekt L4H (LEARN4HEALTH – Učenje za zdravje)

Od 20. do 22. 4. 2017 se je ravnateljica mag. Marija Horvat skupaj s predstavnico Centra za razvoj in zdravje (Silvo Nemeš) udeležila prvega srečanja v novem Erasmus+ projektu, v katerem sodeluje tudi naša šola. Srečanje je potekalo na Danskem (v Copenhagnu). V projektu L4H (LEARN4HEALTH – Učenje za zdravje) sodeluje 6 držav (Danska, Nizozemska, Litva, Španija, Anglija in Slovenija). Med partnerji so štiri univerze, tri osnovne šole, ena srednja šola in dve nacionalni agenciji za zdravje. Na srečanju so se partnerji dogovorili o aktivnostih v projektu, o poteku in financiranju triletnega projekta, ki zajema zelo široko področje zdravja in zdravega načina življenja, ki zajema zdravo prehrano, gibanje, življenje in sožitje z naravo, učenje in poučevanje ter osveščanje in izobraževanje. Osnovna šola Franceta Prešerna Črenšovci veliko aktivnosti na tem področju že izvaja, novi projekt pa je podpora in motivacija za takšno delo tudi v bodoče.

Povezava do projekta:

erasmus_uvodno srecanje