Literarno srečanje v Murskem Središču

V petek, 21. 4., na svetovni dan knjige, se je vseh 13 učencev, ki obiskujejo IP Hrvaščina, odzvalo povabilu učiteljev in učencev OŠ Sv. Martin na Muri, da obeležijo ta dan skupaj v novi mestni knjižnici Mursko Središće. Naši učenci so prinesli s seboj svoje prve hravaške pesmi, deklamirali pa so tudi Lainščkove in Pavčkove pesmi, ki so se jih naučili pri zadnjem domačem branju pri slovenščini.
Knjižničarka in dve učiteljici so pripravile za vse učence, naše in iz OŠ Sv. Martin na Muri, knjižni kviz in tako so naši učenci enakovredno tekmovali in zmagovali v različnih igrah, npr. iskanje točno določenih knjig, leksikonov, tudi knjig slovenskih književnikov. Zmagovalci vseh iger so prejeli simbolne nagrade, še več pa je bilo vredno druženje z vrstniki in učenje hrvaščine v živo. Prijateljske vezi so se tako ojačale, da bomo srečanje ponovili, najverjetneje v začetku junija na naši šoli, kjer pa bomo izdelali in predstavili strip na osnovi pesmi Puži (predstavila nam jo je učiteljica Anđelka) in izdelali hrvaško-slovenski ter prekmursko-kajkavski slovar.