Mladi raziskovalci Pomurja

Ministrstvo za izobrazevanje OS Crensovci socialni_sklad_slogan

V okviru projekta Popestrimo šolo in delavnice Brihtnež, vedež je nastala raziskovalna skupina v kateri smo pripravljali raziskovalno nalogo. V ponedeljek 3.4.2014 smo se udeležili 25. regijskega srečanja mladih raziskovalcev Pomurja, ki je potekalo na III Osnovni šoli v Murski Soboti. Učenke Mia Hozjan, Nika Kustec in Polona Kiralj so predstavljale raziskovalno nalogo z naslovom Uspešno učenje osnovnošolskih učencev in prejele bronasto priznanje.

Kratek povzetek naloge si lahko preberete spodaj:

Raziskovalna naloga spada na področje pedagogike in obravnava uspešno učenje osnovnošolskih učencev na Osnovni šoli Franceta Prešerna Črenšovci. V teoretičnem delu raziskovalne naloge smo predstavili različne definicije učenja, dejavnike učenja, čas namenjen za učenje in kako pomembna je motivacija. Osrednji del naloge je namenjen učnim strategijam (pv3p, Paukova strategija, strategija VŽN, miselni vzorci). Teoretična spoznanja predstavljajo temelje empirične raziskave, ki je predstavljena v drugem delu raziskovalne naloge. Namen raziskovalne naloge je bil teoretično predstaviti različne strategije učenja in z raziskavo ugotoviti kako dolgo in na kakšen način se učenci učijo in pripravljajo na test, katere predmete se učijo največ časa, katere strategije oziroma metode učenja uporabljajo. V raziskovalnem delu je predstavljena analiza anketnih vprašalnikov, na katere je odgovarjalo 43 učencev tretje triade. Izvedli smo tudi tri intervjuje z razredničarkami teh razredov in jih povprašali o uspešnem učenju.

Čestitke vsem učenkam.

Mentorica: Tadeja Horvat

»Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.«