Mladi tehniki v vrtcu

V okviru obogatitvenih dejavnosti smo izvedli tehnični krožek. Pri tem so sodelovali otroci od četrtega do šestega leta. To so: Johana Kreslin, Žan Turha, Veronika Horvat, Alina Padar, Alina Halas, Nejc VIrag, Tilen Žižek, Jaš Čeleš, Vid Gjerkiš, Aleša Gabor, Nina Gabor in Maša Recek. Spoznali smo, kakšen je les na otip, od kod ga pridobivamo, vrste lesa in za kaj vse ga uporabljamo. V šoli smo si ogledali tehnično učilnico, ki je polna različnih izdelkov iz lesa ter se seznanili s stroji. Pri krožku so bili otroci aktivni in, ker je zima smo si izdelali vsak svoje sanke, ki so jih pobarvali. Poleg tega smo izdelali še lesene sestavljenke, ki jih bomo lahko uporabljali v vrtcu. Vsak otrok je naredil še okvir za svojo fotografijo. Nastalo je veliko lepih izdelkov, ki smo jih ponosno razstavili v večnamenskem prostoru vrtca.

Izvajalki: Viktorija Mlinarič in Natalija Tuksar