Male sive celice

Anamarija (9. r.), Alen (7. r.) in Tjaša (8. r.) so sestavljali šolsko ekipo Malih sivih celic, ki je skupno 35 učencem in 4 spremljevalcem priborila udeležbo na snemanju televizijske oddaje MSC na RTV Slovenija.

Najprej so učenci obiskali Šolski muzej in sodelovali pri učni uri lepega vedenja. Ugotovitev učencev je bila, da se je šola nekoč močno razlikovala od današnje, sodobne šole in da so pravzaprav lahko srečni, da šolo obiskujejo dandanes.

Nekateri devetošolci so med tem na OŠ Jožeta Moškriča tekmovali iz znanja angleščine.

Najbolj razburljivo pa je bilo snemanje TV-oddaje Male sive celice v studiu RTV Slovenija. Po Nikini uvodni napovedi oddaje in voditelja Nika, se je naša trojica tekmovalcev suvereno spopadla z nasprotniki iz OŠ Domžale in ves čas tekmovanja prepričljivo vodila. Močna navijaška podpora s tribun pa našim tekmovalcem žal ni zadoščala, saj so jih naprotniki v zadnji, odločilni igri premagali.

Tokraten obisk slovenskega glavnega mesta bo za vse udeležence ostal v nepozabnem spominu.