Razpis – Mednarodni simpozij 2017

OŠ Franceta Prešerna Črenšovci

17. in 18. februarja 2017

organizira mednarodni strokovni simpozij s tržnico znanja

Kako se avtonomno odzivati na socialno in čustveno neprilagojenost učencev in ohraniti notranje ravnovesje

Vse pogosteje se v šoli in v vrtcu srečujemo s socialno in čustveno neprilagojenostjo in nemirnostjo otrok, pogosto tudi z učnimi in drugimi težavami, ki se jih lotevamo na različne načine. Vsak strokovni delavec v vrtcu in v šoli išče načine, kako bi učencem omogočil optimalno delo, poskrbel za varnost ter učencem omogočil napredek v skladu z njihovimi sposobnostmi. To so pomembna in aktualna dejstva, na katere iščemo bolj ali manj uspešne rešitve. Kakšna so strokovna mnenja in uspešne učne prakse doma in v tujini? Številne uspešne prakse po vrtcih in šolah doma in v tujini nas lahko obogatijo in dajo novih spoznanj za nadaljnje raziskovanje in iskanje ustreznih pristopov, ki bodo učencem in strokovnim delavcem omogočali optimalno delo in napredek. Tema zajema specifičnosti posameznikov in skupin kot tudi oddelkov v procesu učenja in napredovanja, tako s strani organizacije dela, načrtovanja, izvajanja in evalvacije, zato je simpozij namenjen vsem strokovnim delavcem v vrtcu, osnovni šoli, srednji šoli, univerzi in ostalim institucijam, ki se ukvarjajo z vzgojo in izobraževanjem. Tudi tokrat bo težišče razprav na avtonomiji šole pri uresničevanju najširše palete dela s posameznimi učenci, skupinami in prilagoditvami znotraj šole in vrtca. K sodelovanju vabimo tudi starše, saj so tudi starši pomemben dejavnik pri delu z učenci, tako v vrtcu kot tudi v šoli.

Mednarodni simpozij tudi letos združujemo s tržnico znanja, kjer želimo prikazati primere dobre prakse pri delu z učenci z vidika formativnega spremljanja, ki omogoča napredek učencev in s tem doseganje učnih rezultatov, ki vplivajo tudi na vzgojo. Več informacij o poteku in prijavah na mednarodni simpozij s tržnico znanja lahko preberete na spletni strani šole: http://www.osfpcrensovci.si

Ponovno želimo:

• izmenjati dosedanje izkušnje na področju avtonomije in posebnih oblik dela- formativnega spremljanja in napredovanja učencev,
  • spoznati praktične primere odlične prakse, ki jo izvajamo na področju dela z učenci pri pouku, kot tudi drugih spremljajočih dejavnosti v vrtcu in v šoli,
  • se soočiti z odgovornostmi, odločitvami, s kompetencami in posledicami, ki jih le-te prinašajo,
  • spoznati strategije vodenja skupine in posameznikov in drugih oblik dela v šoli in v vrtcu, ki jih lahko uporabimo za doseganje vzgojnih in učnih ciljev,
  • primerjati avtonomijo šole pri nas in v tujini …

Komu je simpozij namenjen?

Na simpozij ste vabljeni vzgojitelji, učitelji, svetovalni delavci, ravnatelji in drugi strokovnjaki, ki jih to področje zanima, prav tako pa tudi starši.

Sodelujete lahko z aktivnim prispevkom v obliki strokovnega referata v eni izmed skupin ali pripravite didaktični material za razstavo in predstavitev.

Delo bo potekalo v plenarni in skupinski obliki ter v obliki predavanj in delavnic, ogledali si boste lahko tudi primere odlične prakse z učenci v razredu in razstavo didaktičnih gradiv na stojnicah. Vse udeležence prosimo, da se prijavite s priloženo prijavnico  do  10. decembra 2016  na naslov:

OŠ Franceta Prešerna  Črenšovci

Juša Kramarja 10

9232 Črenšovci

Ali na elektronski naslov: o-fpcrensovci.ms@guest.arnes.si

K prijavnici priložite kratek opis vašega prispevka (do 200 besed), na osnovi katerega vam bomo potem posredovali obrazec za pripravo prispevka. Vsak prispevek, ki bo vsebinsko umeščen v tematiko posveta, bomo uvrstili v program, o čemer bo odločala pripravljalna komisija. Navodila za oblikovno pripravo prispevka bodo zajeta v obrazcu, ki vam ga bomo poslali na vaš elektronski naslov. Prispevke bomo objavili v elektronski publikaciji. Prosimo, da prispevke lektorirate in pripišete ime lektorja.

Kotizacija za simpozij je 99 €. Za udeležence, ki bodo na posvetu sodelovali z referati, je kotizacija 89 €. Za izdajo potrdila je obvezna prisotnost ves čas posveta. Referati, ki bodo predstavljeni v prisotnosti

mednarodnih udeležencev, bodo ovrednoteni s štirimi točkami.

V ceno programa je všteta prehrana, e-publikacija in kulturna predstava z družabnim srečanjem.

Vse dodatne informacije lahko dobite po telefonu 02 573 58 02, pri ravnateljici OŠ Franceta Prešerna Črenšovci, mag. Mariji Horvat.

Razpis je objavljen na spletni strani šole: http://www.osfpcrensovci.si

POVEZAVA DO RAZPISA IN PRIJAVNICE: Razpis_simpozij 2017