Formativno delovno srečanje

V petek, 21. 10. 2016  so se na naši šoli v okviru razvojne naloge Formativno spremljanje in preverjanje sestali na delovnem srečanju skrbnica projekta ZRSŠ OE Murska Sobota za nemščino gospa Suzana Ramšak, učiteljici nemščine Monika Krančič iz OŠ I Murska Sobota, Valerija Šijanec iz OŠ Odranci ter profesorica nemščine na Prvi gimnaziji Maribor dr. Nataša Kralj. Najprej so učiteljice, svetovalka in gospa ravnateljica mag. Marija Horvat hospitirale pri pouku nemščine kot prvega tujega jezika v četrtem in petem razredu. Učenci in učitelj Saša Utroša so prikazali kako uvajajo in uporabljajo elemente formativnega spremljanja znanja. Učenci so pokazali, kaj že vse znajo in kako kritično vrednotijo svoje znanje in tudi znanje svojih sošolcev. Predstavili in rešili so lastne učne liste in sošolcu podali povratno informacijo. Učenci 4. razreda so prikazali svoje znanje v obliki kviza in ga na koncu ovrednotili s pomočjo kriterijev uspešnosti. Zapeli in deklamirali so tudi nekaj pesmic v nemščini. Ure so potekale v prijetnem vzdušju.

Po hospitacijah so učitelji, gospa svetovalka in gospa ravnateljica opravili še analizo učnih ur ter načrtovali delo za vnaprej.