Delavnica: Moj grb, učenci 7. razreda

Z učenci 7. razreda smo izvedli delavnico z naslovom Moj grb, v okviru programa Etika in vrednote v vzgoji in izobraževanju v modulu Integriteta.

Namen:

• Učenci krepijo lastno identiteto
  • Učenci raziskujejo svoje vrednote

Potek dela:

• Pogovor o vrednotah, ki so nam blizu.
  • Učenci izberejo misel, ki jih najbolj označuje in jo nalepijo na svoj grb.
  • Vodilno misel podkrepijo s konkretnimi dejanji oz. vrednotami.
  • Grb okrasijo in pobarvajo.
  • Na koncu poročajo svojim sošolcem – predstavijo grb in razložijo geslo

Zapisi učencev:

• Znam se pogovarjati z drugimi, ker sem prijazen, jih spoštujem, sem do njih iskren, jim zaupam, jih sprejemam, do njih sem prijateljski, sem vljuden in odgovoren.
  • Sem iskren. Se ne delam, da sem nekaj, kar nisem, ker sem odgovoren, pogumen, spoštljiv do drugih in jih sprejemam.
  • Sem poln življenjske energije, ker sem delaven, vedno pripravljen pomagati, ko sem dosegel nekaj športnih rezultatov, sem iskren, spoštljiv, pogumen.
  • Vedno pomagam ljudem v težavah, ker sem odgovoren, rad pomagam, sem iskren, spoštljiv do drugih, jim zaupam, sem naklonjen, dobrosrčen in ljubezniv do drugih.
  • Vedno izpolnim tisto, kar sem obljubil, ker sem pogumen, iskren, odgovoren, zaupam, sprejemam druge in sem do njih spoštljiv.
  • Imam močno samodisciplino. Ne rabim nikogar, da me nadzoruje, ker sem odgovoren do dela, zaupam vase, spoštujem sebe in druge, sem pogumen, iskren do sebe in drugih, držim se dogovorov.
  • Sem pošten, ker sem iskren, vreden zaupanja in spoštljiv do sebe in drugih. Vedno povem resnico, čeprav je včasih težko.
  • Če me kdo prizadene, znam odpustiti, ker sem pogumen, vreden zaupanja, spoštljiv, prijazen, sprejemam druge.
  • Povem, kar mislim, ker sem naklonjen drugim, odgovoren, pogumen, odkrit, iskren, vreden zaupanja.

Delavnica je bila zelo poučna in razmišljujoča.

Zapisala: Ana Petek, varuh Etike in vrednot