Strokovna ekskurzija na Dunaj – 9. razred

V petek, 16. 10. 2016, smo se devetošolci odpravili na strokovno ekskurzijo na Dunaj. Na pot smo se odpravili v zgodnjih jutranjih urah. Čeprav je bila pot dolga, je minila hitro, saj nam je vodička predstavila veliko zanimivosti o naši sosednji državi Avstriji. Po prihodu na Dunaj smo si najprej ogledali čudovit dvorec Schonnbrunn in njegovo okolico. Dvorec nas je osupnil s svojo veličastnostjo in lepoto. Zatem je sledil obisk živalskega vrta, ki se kot ena izmed osrednjih zelenih površin na Dunaju ponaša s številnimi zanimivostmi iz živalskega sveta. Nato smo se sprehodili tudi mimo Hofburga, kjer je danes avstrijski parament, v preteklosti pa je bil domovanje Habsburžanov. Ogledali smo si tudi notranjost Štefanove katedrale. Prosti čas smo nato izkoristili za nakup spominkov in kosilce, zatem pa smo se končno odpravili v zabaviščni park  Prater, kjer smo se pozabavali na različnih atrakcijah, najbolj pogumni (vsi!) pa smo šli tudi v hišo strahov.

Nika Kustec, 9. razred