DELAVNICA: Vztrajnost in pogum, 2. razred

Z učenci 2. razreda smo v okviru programa Etika in vrednote izvedli delavnico Vztrajnost in pogum.

Namen:

• Učenci prepoznavajo različne vidike poguma
  • Prepoznavanje vztrajnosti, kljub oviram

Navodilo za delo:

• Pogovor o pogumu in vztrajnosti
  • Kaj je pogum?
  • Kaj jim pomeni pogum?
  • Kako razumejo vztrajnost?
  • Vztrajnost pomeni, da končamo nekaj, kar smo začeli ter vztrajamo kljub oviram; da nikoli ne vržemo puške v koruzo; da stvari dejansko naredimo, samo poskušanje ne šteje.

Po uvodnem pogovoru smo prebrali zgodbico-slikanico ZVEZDICA  (Vesna Radovanovič), sledil je pogovor o prebranem in opis svojega dogodka, ko so učenci bili pogumni in vztrajni in kako so se počutili.

To so na list papirja napisali in narisali, ter predstavili svojim sošolcem.

Učenci so povedali in zapisali, da so bili vztrajni pri delanju domačih nalog, pri učenju branja in pisanja, pri pospravljanju, pri učenju vožnje s kolesom, pomoči staršem… Povedali so, da so se takrat počutili zelo pogumne. Bili so ponosni nase.

Zapisala: Ana Petek, varuh etike in vrednot