Regijski strokovni posvet v Lendavi

V torek, 4. 10. 2016 so Zavod RS za šolstvo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Ministrstvo za kulturo, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, Urad za UNESCO in Knjižnica – Kulturni center Lendava organizirali celodnevni regijski strokovni posvet Kako s kulturo izboljšamo otrokov in mladostnikov vsakdan. Posvet je bil v dvorani Kulturnega centra Lendava. K predstavitvi uspešne prakse na področju kulture je bila povabljena tudi naša šola. Ravnateljica mag. Marija Horvat in učiteljica slovenskega jezika Andreja Sever sta predstavili uspešno sodelovanje šole in vrtca s kulturnimi ustanovami in umetniki iz našega ožjega, kot tudi širšega okolja. Naslov predstavitve je bil SOKULTURA – skupno ustvarjanje kulture kraja in pokrajine z umetniki v vrtcu in OŠ Franceta Prešerna Črenšovci. Ob tej priložnosti sta v preddverju dvorane pripravili tudi predstavitveno razstavo gradiva, ki je nastalo v številnih dejavnostih in projektih, povezanih s kulturo in tradicijo našega kraja, naše šole in vrtca. Obiskovalci posveta so z zanimanjem prisluhnili predstavitvi in si ogledali razstavljeno gradivo.