Tradicionalno srečanje Prešernovcev

V ponedeljek, 4. 7. 2016 je v športnem parku pri šoli potekalo že tradicionalno srečanje vseh zaposlenih na šolah, ki se imenujejo po našem največjem pesniku Francetu Prešernu. Zbralo se je okrog 200 veselih in prešerno razpoloženih pedagoških in tehničnih delavcev iz Kranja, Ribnice, Maribora, Beograda in Črenšovcev. Po jutranji dobrodošlici smo se razdelili v skupine ter si ogledali stolp Vinarium in Hadikovo mumijo v Lendavi, otok ljubezni v Ižakovcih, Tropski vrt v Dobrovniku, adrenalinski park in energetske točke na Bukovnici, zadrugo Pomelaj in hišo Miška Kranjca v Veliki Polani ter središče Črenšovcev z občino, župnijskim domom in cerkvijo. Povzpeli smo se na vodni stolp in z višine občudovali celotno črenšovsko občino. Po vrnitvi vseh skupin je sledil piknik z domačimi prekmurskimi dobrotami (bujta repa, külji, krapci …), nato pa še zabavne šaljive igre in druženje v pozne popoldanske ure. Ravnatelji vseh šol so se dogovorili o nadaljnjem strokovnem in družabnem sodelovanju. Da so takšna družabna srečanja ob koncu pouka v šolskem letu zelo dobrodošla, so se strinjali vsi zaposleni in si zaželeli prijetne in zaslužene dopustniške dni. Vsem našim gostom je bilo v Prekmurju zelo lepo, spoznali so mnoge naravne, kulturne in zgodovinske znamenitosti in verjamemo, da se bodo še radi vračali.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri organizaciji in izvedbi tega srečanja, še posebej bi se radi zahvalili članom KTD društva Črenšovci in njihovi predsednici Andreji Sever.