Iz Planice v Ljubljano – nagradni izlet učencev 8. razreda

Tik pred koncem šolskega leta so se učenci 8. razreda odpravili na nagradni izlet v Ljubljano. Izlet po želji po Sloveniji z vlakom je sošolcem »priborila« Klara z najlepšim likovnim izdelkom na planiškem natečaju; njen mentor je bil učitelj Tibor.

Po 3-urni vožnji z vlakom, so si učenci skupaj z učiteljem Tiborjem in razredničarko najprej ogledali glavne znamenitosti Ljubljane; med drugim so v operni hiši bili priča vaji orkestra, pod dirigentskim vodstvom maestra Lajovica; poleg številnih zanimivostih o Emoni, ki je povedala vodička CŠOD, je izletnike najbolj navdušil obisk mestne hiše ter staro mestno jedro ob Ljubljanici. Prelep je bil tudi pogled z ljubljanskega gradu, na katerega so se povzpeli z gondolo. Mestne ulice pa so izletnike navdušile s sproščenimi poletnim utripom.