Skupnost učencev šole: 15. maj – Mednarodni dan družine

V šolski skupnosti učencev naše šole smo posebej obeležili 15. maj –  mednarodni dan družine. Delo je potekalo v obliki delavnice s predstavniki šolske skupnosti od 1. do 3. razreda in celotnega 1. razreda. Učenci so pripovedovali o življenju in delu svoje družine. Povedali so, kaj jim družina pomeni ( ljubezen, spoštovanje, razumevanje,…), s kakšnimi težavami se srečujejo ( brezposelnost, revščina,..) in kako jih rešujejo. Kjučne besede smo zalepili na plakat. Posebej smo omenili kakovostno preživljanje prostega časa. Na to temo so narisali svojo družino pri najljubšem dogodku, ki so ga preživeli skupaj. Vse risbice smo zbrali na skupnem plakatu, ki ima vidno mesto v eko kotičku naše šole. Ugotovili smo, da je vsak trenutek preživet z družino neprecenljiv in dragocen. Učenci od 4. do 9. razreda pa so izvedli delavnico v okviru projekta Etika in vrednote.