OŠ Franceta Prešerna Črenšovci je postala Evropska talent točka

V sredo, 20. aprila 2016 je na sedežu Univerze v Ljubljani naši šoli bil podeljen Certifikat za Evropsko talent točko. To je priznanje za dolgoletno kakovostno delo na področju dela z nadarjenimi ter obveza za delo na tem področju tudi v bodoče. Naša šola je tako vidna na evropskem zemljevidu talent točk in povezana v mrežo vseh evropskih centrov za razvijanje in spodbujanje nadarjenosti. Tako bomo strokovni delavci in učenci imeli možnost sodelovati, se izobraževati, raziskovati ter organizirati aktivnosti na evropski ravni ter s svojim delom še naprej prispevati k promociji in razvoju nadarjenosti, ki spodbuja kakovost življenja nadarjenih  v skladu z vizijo Strategije razvoja Slovenije.

V Sloveniji je 17 talent točk, med njimi dve osnovni šoli. Certifikat so prejele tudi ustanove iz Hrvaške, Makedonije in Srbije.

Več informacij lahko najdete na spletni strani CRSN: