Regijsko tekmovanje iz znanja konstruktorstva in tehnologij obdelave

V soboto, 9. 4. 2016, se je 15 učencev naše šole udeležilo regijskega tekmovanja iz znanja konstruktorstva in tehnologij obdelave.

Jakob Kovač, Katarina Tikvič, Gal Čeleš, Rene Tibaut, Jaka Vida, Maks Vugrinec, Tilen Vehab, Nikolaj Novak, Alen Horvat in Alen Balažic so tekmovali v kategorijah K1 in K2 (sestavljanje z Lego gradniki). Mlajši so sestavljali bencinsko črpalko, starejši pa viličarja. V močni konkurenci je tretje mesto dosegla Katarina Tikvič (1. razred), 2. mesto Alen Horvat (6. razred) in 1. mesto Nikolaj Novak (5. razred), ki se bo udeležil državnega tekmovanja.

Pri obdelavi gradiv so tekmovale Tjaša Ritlop in Julija Čahuk (obdelava umetnih mas) ter Barbara Kelenc in Staša Jerič (papir). Staša je dosegla drugo mesto in se uvrstila na državno tekmovanje v Ljubljani.

Anamarija Kelenc je tekmovala v panogi uporaba računalniškega programa za tehnično risanje Cicicad in osvojila priznanje za sodelovanje.

Čestitke vsem tekmovalcem za vložen trud in osvojena priznanja.

Mentorja: učitelj Elvir in učitelj Vlado