Tehniški dan: Učimo in igramo se o prometu

V sredo, 6. 4. 2016, smo po programu šole v sedmih in osmih razredih izvedli tehniški dan z naslovom Učimo in igramo se o prometu.

Cilji tehniškega dne:

– analiza gostote prometa skozi Črenšovce in primerjava podatkov iz leta 1998;

– izdelava rekvizitov in označba novega poligona za spretnostno vožnjo;

– proučevanje in zbiranje predlogov za izboljšanje prometno-varnostnega načrta šole;

– spoznavanje lastnosti vzornega voznika;

– ugotavljanje prednosti in slabosti sodobnega prometa;

– preizkus spretnosti kolesarjev.

Naše delo je potekalo v štirih skupinah. Kot gosta smo med drugim medse povabili predstavnika policijske postaje Lendava, ki nam je predstavil lik vzornega voznika. Na koncu smo se vsi sodelujoči zbrali  v telovadnici, kjer so skupine druga drugi  predstavile svoje delo. Nastale izdelke  smo razstavili na razstavnih panojih.

Za zaključek tehniškega dne je skupina osmošolcev in sedmošolcev izvedla zanimivo debato na trditev »Promet pomembno vpliva na razvoj države«, v kateri so izpostavili prednosti in slabosti sodobnega prometa.

Ocenjujemo, da je bil tehniški dan zanimiv in poučen, obenem pa je pomembno vplival na ozaveščanje učencev o prometni kulturi in vzgoji za varnost v prometu.

[nggallery id=