Zeleni teden v vrtcu Črenšovci – Obujamo tradicijo

Tako smo v goste povabili lončarja, peka in ljudske pevke. Otroci so spoznavali skozi bogate dejavnosti različne običaje in navade, ki so značilni za naš kraj. Z lončarjem smo spoznavali glino; nastali so najrazličnejši izdelki (obeski, vaze, skodelice).

Pek nam je pokazal, kaj vse lahko nastane iz testa. S pomočjo kuhinjskega osebja smo spekli ptičke, parklje, rogljiče, žemljice.

Ljudske pevke iz Žižkov so s spretnimi prsti izdelale rože iz krep papirja. Tudi nam je uspelo, da si je vsak izdelal svojo rožo. Dan  pa so nam popestrile z ubrano ljudsko pesmijo.

Zadnji dan zelenega tedna smo se odpravili po kulturnih obeležjih v Črenšovcih.

Tudi na  jedilnik nismo pozabili; več je bilo vode in ekološko pridelanih živil.

Ugotavljamo, da brez tradicije v še tako hitrem tempu in modernemu načinu življenja ne gre. Naš kraj je z tradicijo močno povezan in tako je prav. V vrtcu pa si bomo prizadevali, da bo ohranjanje kulturne dediščine  pomemben del našega dela.