Šolsko tekmovanje iz konstruktorstva (Lego)

Na naši šoli je 23. 4., 25. 4. in 1. 4. potekalo šolsko tekmovanje iz znanja konstruktorstva, na katerem je tekmovalo 29 tekmovalcev v različnih kategorijah. Najprej so se pomerili prvošolci, ki so za nalogo sestavljali avtomehanično delavnico. Najbolje sta se izkazala Jakob Kovač in Katarina Tikvič. Drugi in tretji razred so sestavljali športni park. V drugem razredu je zmagal Rene Tibaut, drugo mesto pa je zasedel Gal Čeleš. V tretjem razredu se je najbolje izkazal Maks Vugrinec, sledil pa mu je Jaka Vida. Četrti in peti razredi so izdelovali viličarja. V četrtem razredu je edina predstavnica, Iva Okorn, manjkala, ampak se kljub temu uvrsti na regijsko tekmovanje. V petem razredu je najbolj prepričal Tilen Vehab, na drugem mestu pa je pristal Nikolaj Novak. Omenjeni tekmovalci se bodo udeležili regijskega tekmovanja, ki bo v soboto, 9. 4, na OŠ 1 Murska Sobota.

Vsem tekmovalcem čestitamo za vložen trud in dosežke, hkrati pa gre zahvala učitelju Tiborju F., Zdenko T. in Vladu Ž. za sodelovanje pri ocenjevanju izdelkov.

mentor, Elvir Denić