Memoriada 2016

V šolskem letu 2015/16 smo se tudi na naši šoli pridružili Memo-šolam in izvedli šolsko tekmovanje v pomnjenju. Šestošolke Nina, Staša in Melissa ter sedmošolec Vid so trenirali nevrončke in osvajali tehnike pomnjenja, 4. in 5. februarja 2016 pa so se pomerili na šolskem tekmovanju. Najuspešnejši je bil Vid Kramar, ki se je v kategoriji juniorji (13-17 let) uvrstil na državno prvenstvo. Le-to je v organizaciji centra Univerzum Minerva Maribor pod okriljem Svetovne organizacije miselnih športov potekalo v soboto, 19. 3. 2016, na OŠ III Murska Sobota. Častni pokrovitelj dogodka je bil predsednik Borut Pahor.  Okrog 60 tekmovalcev se je pomerilo  v sedmih disciplinah: pomnjenje obrazov in imen, hitra števila, abstraktne slike, binarna števila, naključne besede, datumi zgodovine in hitre karte.

Čestitke vsem tekmovalcem, še posebej Vidu, ki je z uvrstitvijo na državno tekmovanje osvojil srebrno priznanje. Upamo, da se bo miselni atletiki v prihodnje pridružilo še več učencev. Velja si zapomniti:

Možgani so kot mišice – več jih uporabljamo, sposobnejši so!

Mentorica: Metka Husar Černjavič