12. Regijski otroški parlament

V četrtek, 10. 3. 2016 smo bili gostitelji 12. POMURSKEGA OTROŠKEGA PARLAMENTA. Gostili smo 24 učencev –parlamentarcev iz štirih upravnih enot Pomurja: EU Lendava, UE Murska Sobota, UE Ljutomer in UE Gornja Radgona. O pasteh mladostništva je tekla letos beseda na šolskih otroških parlamentih , o v okviru katere so mladi v razpravah, debatah, predstavitvah, kreativnih delavnicah in drugih ustvarjalnih oblikah dela oblikovali stališča, mnenja, zaključke, sklepe, ki so jih strnjene predstavili v poročilih. Predsedstvo 12. POP so sestavljali: Predsednica Anamarija Kelenc, Jure Lazar, Kaja Blažka Žnuderl in Brina Godec. Poleg ravnateljice mag. Marije Horvat je zbrane goste nagovoril poslanec DZ g. Jožef Horvat. O dogajanju na lanskem nacionalnem OP v Ljubljani je poročala učenka Sara Perša iz OŠ Miška Kranjca Velika Polana. Zanimivo delavnico na temo Pasti naj zamenjajo priložnosti je izvedla Teja Kikel (praktikantka v evropskih institucijah), ki je prisotne na zanimiv način opozorila na strahove, pasti mladih, ki pa jih le-ti lahko premagajo tudi tako, da izkoristijo veliko pozitivnih priložnosti, ki jim jih ponuja evropski prostor. Regijska koordinatorica ga. Mateja Leskovar Polanič je imenovala udeležence nacionalnega OP, ki bo 11. 4. 2016 v Ljubljani. To so: Laura Schmidlechner iz OŠ III Murska Sobota, Luka Škoda iz OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova, Kaja Blažka Žnuderl iz OŠ Gornja Radgona, Nika Bukovec iz  OŠ Franceta Prešerna Črenšovci, nina Bohnec iz OŠ Prežihovega Voranca Bistrica, Luka Lah iz OŠ Janka Ribiča Cezanjevci, Brina Stajnko iz OŠ Ivana Cankarja Ljutomer. Kulturni program so popestrili Niko, Staša in Blažka.

Nataša Litrop in Vida Dugar, mentorici