Olikani nabiralnik

Namen:

Učenci in zaposleni so pozorni na pravila lepega vedenja, na misli, slike, ki govorijo o lepem vedenju, bontonu, oliki. S to pozornostjo sami razvijejo občutljivost za lepo in prijazno vedenje. To svojo zbirko biserov olike razdelijo tudi med druge.

Potek dejavnosti:

V začetku izvajanja modula Tradicija, smo na OŠ Franceta Prešerna Črenšovci povabili vse učence in zaposlene k sodelovanju pri dejavnosti Olikani nabiralnik. V eko kotičku na hodniku je bil v ta namen postavljen nabiralnik, kjer so učenci in zaposleni lahko polnili ta nabiralnik z listki o lepem vedenju, bontonu, prijaznosti, domoljubju, spoštovanju… Po dveh mesecih smo nabiralnik odprli in ugotovili, da se je nabralo precej listkov s krasnimi vsebinami in sporočili. Odločili smo se, da bomo listke s sporočili delili udeležencem na našem mednarodnem simpoziju z naslovom »Avtonomija in uvajanje alternativnih oblik dela v šoli in vrtcu«, ki bo v petek, 19. 2. 2016 in soboto, 20. 2. 2016.

Dejavnost je zelo poučna za vse, tako za zaposlene, učence, starše in naključne obiskovalce na šoli.

Zapisala: Ana Petek, varuh etike in vrednot