DELAVNICA: Hvala za vse, 2. a in b-razred

Namen:

Hvaležnost in izrekanje zahvale je temelj olike. Drža hvaležnosti še posebej usmerja vsakega posameznika ne le k olikanemu, ampak celo k spoštljivemu ravnanju. S to dejavnostjo smo razvijali držo hvaležnosti.

Potek dela:

Najprej smo prebrali zgodbo Hvaležni medved in se pogovorili o prebranem. Sledil je pogovor o hvaležnosti. Učenci so razmišljali o tem komu vse so oni hvaležni in zakaj, kako bi izrazili svojo hvaležnost. Dogovorili smo se, da bodo svojo hvaležnost pokazali svojim staršem. To so potem narisali in napisali. Svojo hvaležnost staršem pokažejo danes, ko pridejo iz šole in bodo jutri v šoli povedali, kako so to opravili.

Svoj izdelek so na koncu delavnice predstavili sošolcem. Naredili smo tudi plakate, ki so razstavljeni na šolskem hodniku.

Učenci so zapisali:

Svojim staršem smo hvaležni za pomoč pri šolskem delu, vožnjo v šolo in na treninge, vsakodnevno skrb in opominjanje ter učenje reda, večerno branje zgodbic, vsakodnevno kuhanje, prijaznost, sprehode in ljubezen.

Delavnica je bila zelo zanimiva in poučna.

Zapisala: Ana Petek, varuh etike in vrednot