DELAVNICA: Zvesti prijatelj – učenci 3. a, b-razreda

Z učenci 3. A in B-razreda smo izvedli delavnico Zvesti prijatelj.

Namen:

Raziskovanje in razvijanje zvestobe prijateljem.

Potek dela:

Pogovor z učenci o prijateljstvu in prijateljih in kaj jim to pomeni.

Vprašanja za razpravo:

1. Kaj dela dober prijatelj?
  2. Zakaj imate radi vašega dobrega prijatelja?
  3. Kakšni ste vi do vaših prijateljev?
  4. Česa ne marate pri svojih prijateljih?
  5. Kaj naredite, ko so prijatelji do vas nesramni?

Po razpravi so učenci narisali prijateljstvo in zapisali, kaj jim prijateljstvo pomeni.

Svoje razmišljanje so predstavili sošolcem.

Razmišljanja učencev:

• Moj zvesti prijatelj je prijazen do mene, mi rad pomaga, je dobrega srca, ne izda mojih skrivnosti in me posluša.
  • Prijatelj mi pomeni zelo veliko, zato ker je prijazen, ker ne izda skrivnosti, ker mi pomaga, se igra z mano, je resnicoljuben in je pošten.
  • Če ne bi imel prijatelja bi mi bil dolgčas. Prijatelj z mano igra nogomet in ne izda mojih skrivnosti.
  • Zvesti prijatelj mi vedno stoji ob strani in mi pomaga.
  • Zvesti prijatelj je do mene strpen, prijazen, se z mano igra in me spoštuje.
  • Sem vesel in srečen, ker imam dobrega prijatelja, ki je prijazen, se druži z mano, skupaj spuščava letala in igrava nogomet.
  • Zvesti prijatelj mi ne laže, ne izda skrivnosti, je olikan, mi pomaga, se druži z mano, zna deliti z mano in drugimi, me posluša in se veliko druživa. Prijateljstvo mi pomeni vse.
  • S prijateljem se želim družiti, sva prijazna drug do drugega, si pomagava. Prijatelj je moj zaklad.
  • Zvesti prijatelj me tolaži, se druži z mano, je prijazen, me posluša. Prijateljstvo je največji zaklad.
  • Prijateljstvo je lepo. Prijatelj ti stoji vedno ob strani, te posluša, tolaži in te objame.
  • Meni prijateljstvo pomeni vse. Prijatelj me obišče, mi kaj posodi, se z mano igra, je strpen, mi pomaga in me posluša.
  • Zvesti prijatelj me tolaži, je prijazen, mi pomaga, ko sem bolan, mi sporoči katere naloge smo imeli. Želim si, da bi Mihajel in Klemen bila vedno moja prijatelja.
  • Zvesti prijatelj si vzame čas zame, z njim sem zelo srečna, brez prijateljic bi mi bil dolgčas.
  • Zaradi zvestih prijateljic je moje življenje prečudovito.

Zapisala Ana Petek, varuh etike in vrednot