Formativno spremljanje

V sredo, 25. novembra smo na naši šoli pri pouku matematike v 8. razredu in slovenščine v 9. razredu gostili svetovalce Zavoda Republike Slovenije za šolstvo OE Murska Sobota, ki so spremljali pouk, pri čemer so zasledovali predvsem elemente formativnega spremljanja. Učenci 8. razreda so z učiteljico Karmen Škafar pri matematiki prikazali svoje znanje s področja računanja z racionalnimi števili, pri čemer so demonstrirali predvsem naloge, ki so jih samostojno sestavili in s katerimi so preverjali znanje pri svojih sošolcih, ki so ga tudi vrednotili. Učenci 9. b razreda so pri slovenščini na osnovi kriterijev za ocenjevanje z učiteljico Andrejo Sever ocenjevali govorne nastope (domače branje) štirih sošolcev.

Vsekakor so bile vse tri šolske ure, pri katerih so bili prisotni zunanji opazovalci, izvedene zelo uspešno, saj so učenci pokazali veliko znanja in samostojnosti pri delu.