DELAVNICA: Razredna pravila, ki zagotavljajo pravičnost v 7. razredu

Z učenci 7. razreda smo izvedli delavnico z naslovom Razredna pravila, ki zagotavljajo pravičnost v našem razredu.

Namen:

Učenci razmišljajo o pravičnosti v razredu in sestavijo razredna pravila, ki zagotavljajo pravičnost

Izvedba:

• Pogovor o besedi PRAVIČNOST
  • Kaj delajo v razredu, da uresničujejo pravičnost – pogovor o tem.
  • Zapišejo razredna pravila, ki zagotavljajo pravičnost in dogovore, kako bodo skrbeli za uresničevanje svojih pravil
  • Pravila predstavijo sošolcem

Predlogi pravil učencev:

• medsebojno spoštovanje, ne skačemo v besedo, smo prijazni drug do drugega, se ne pretepamo, poslušamo drug drugega, se ne kregamo, ne izkoriščamo drugih, si pomagamo, upoštevamo mnenja drugih, upoštevamo učitelje, se podpiramo, delamo domače naloge, se učimo, si prizadevamo za dobre ocene, ne motimo pouka, ne goljufamo, vsi opravimo bralno značko, sodelujemo pri pouku, pomagamo si pri učenju, opravljamo svoje dolžnosti.

Delavnica je bila zanimiva in koristna.

Ana Petek, varuh etike in vrednot