DELAVNICA: Pravičnost/nepravičnost na naši šoli, učenci ŠOP in ŠSU

Z učenci ŠOP in ŠSU od 4. do 9. razreda smo izvedli delavnico na temo PRAVIČNOST/NEPRAVIČNOST na naši šoli.

Namen:

Razmišljanje o tem, kako lahko naša skupina najbolj prispeva k temu, da bomo na naši šoli uspešno uresničevali vrednote PRAVIČNOSTI.

VAJA:

Opredelitev pojma oz. besede Pravičnost. Pogovor o tem, kaj je na naši šoli pravično in kaj ni pravično. Vsak učenec je povedal, zapisal in predstavil ostalim učencem, kaj se mu zdi, da je na naši šoli pravično in kaj morda ni. Iskali oz. predlagali so rešitve za uspešno uresničevanje vrednote PRAVIČNOSTI na naši šoli. Učenci so na koncu zapisali svojo oceno pravičnosti na naši šoli na lestvici od 1 do 10, kjer smo potem izdelali povprečno oceno pravičnosti.

Delavnica je bila zelo zanimiva, konstruktivna in poučna. Z vsem zapisanim se bo seznanil in obravnaval učiteljski zbor na svoji seji.

Ana Petek, varuh etike in vrednot