Naravoslovni dan Goričko

V četrtek, 22.10.2015, smo se devetošolci z učiteljicama Jelko Pal in Majdo Ladič odpravili na naravoslovni dan na Goričko. Najprej nas je pri kamnolomu sprejel vodič Kristjan in nas poučil o kamnolomu Sotina ter kamninah, značilnih za Goričko. Nato smo se odpravili k izviru mineralne vode v Nuskovi. Poskusili smo lahko mineralno vodo in sproti reševali učne liste. Vodič nam je pokazal školjčni apnenec, ki je dokaz, da je tu nekoč bilo Panonsko morje. Na koncu smo se odpravili v doživljajski park Vulkanija. Najprej nam je vodič Klemen razkazal geološki muzej, nato pa smo si ogledali film o Oliju, maskoti Vulkanije. Najbolj zanimiv nam je bil prikaz in zgodovina nastanka vulkanov s pomočjo 4D filma.

Naravoslovni dan je bil poučen in zanimiv, saj smo bili učenci pri sodelovanju aktivni, hkrati pa smo spoznali veliko novega.

Nika Bukovec, 9.b