Glavni igralci musicala Jeder ist anders obiskali Goethe Institut

Z skoraj dveletnim projektom Hansa Hase so učenci Osnovne šole Franceta Prešerna Črenšovci navduševali občinstvo na odrih doma in v tujini. Da smo musical Jeder ist anders lahko uprizorili tolikokrat in v takšnem obsegu, nam je med drugim omogočil tudi Goethe Institut iz Ljubljane. Tako smo z učenci, ki so v musicalu odigrali glavne vloge, z režiserko Andrejo Sever, vodjem projekta Tomijem Bušinoskim in ravnateljico mag. Marijo Horvat odpotovali v Ljubljano, da bi se zaposlenim in direktorju Goethe Instituta tudi osebno zahvalili. V petek, 16. oktobra 2015, smo se odpravili v Ljubljano in si najprej ogledali prostore Državnega zbora, kjer nas je prijazno sprejel, pogostil in nagovoril poslanec, rojak, gospod Jožef Horvat. Sledil je obisk Goethe Instituta v Ljubljani, kjer so nas prijazno sprejeli. Po pozdravnih in zahvalnih besedah direktorja Goethe Instituta, gospoda Reissiga in naše ravnateljice, gospe Horvat, smo sodelovali v delavnici, ki jo je pripravila mag. Katja Bradač. Po kosilu smo se odpravili še v Slovenski šolski muzej, kjer so nam pokazali, kako se je razvijalo šolstvo na Slovenskem skozi stoletja. Prijeten obisk Ljubljane so polepšali še vmesni sončni žarki, ki so po mnogih dneh dežja bili dobrodošli. Prijetno s koristnim smo zaključili še eno zadnjih zastavljenih nalog projekta Hans Hase.