Strokovna ekskurzija šestošolcev

V torek, 19. 5. 2015, smo s šestošolci opravili strokovno ekskurzijo. Z avtobusom smo se peljali do Vač, kjer nas je na trgu pričakala vaška klepetulja Gledališke družine Kolenc. Popeljala nas je do povečane poustvaritve vaške situle z Vač, na poti pa nas je v sušilnici lanu presenetil škrat.

Zatem smo se odpravili do GEOSS-a. Ob zabavni interaktivni animaciji smo se seznanili s simboliko GEOSS-a in njegovega bližnjega okolja, ki širi plemenite misli ljubezni in sprejemanja različnosti na vse strani neba. Ob kozarčku soka smo podoživeli Prešernovo Zdravljico in si ob njej tudi nazdravili, šego pa sklenili s čarovnijo, ob kateri se uresničijo vse želje.

Sledila je vožnja do Celja, kjer smo si pod vodstvom učiteljice Nataša ogledali mestno središče, nato pa smo se povzpeli do celjskega gradu in spoznavali bogato zgodovino celjskih grofov.

Doživeli smo zanimiv, zabaven in poučen dan.

Razredničarka:

Metka Husar Černjavič