»SONČNICA NA RAMI« – nagrada za spodbujanje veselja do branja

Šolska knjižničarka Nataša Litrop je dobitnica nagrade »sončnica na rami« za leto 2015.

Slavnostna podelitev nagrad je bila v galeriji knjižnice Prežihovega Voranca v Ljubljani, 7. maja 2015, ob počastitvi rojstva indijskega učenjaka in pesnika Rabindranatha Tagoreja. Pokrovitelja prireditve in natečaja sta bila založba KUD Sodobnost International ter veleposlaništvo Republike Indije.

Kulturno umetniško društvo Sodobnost International je letos prvič razpisalo nagrado za vse tiste, ki se ukvarjajo s spodbujanjem branja med otroki in najstniki in katere namen je nagrada za trud in prizadevnost na področju spodbujanja veselja do branja, spodbujanje branja med otroki in najstniki,ozaveščanje splošne javnosti o pomembnosti branja kakovostne literature.

Kriteriji za nagrado so bili:
• izvirnost na področju spodbujanja veselja do branja ter inovativnost programa, ki ga kandidatka oziroma kandidat izvaja,
• število otrok in mladostnikov, ki sodelujejo v programu za spodbujanje veselja do branja, ki ga izvaja predlagana kandidatka oziroma kandidat (pri tem se upošteva odstotek sodelujočih otrok glede na velikost ustanove, v kateri kandidatka oziroma kandidat deluje),
• objave o izvajanju in rezultatih programa na spletni strani šole, v šolskem glasilu in v drugih medijih.