Očiščevalna akcija (Eko dan)

V soboto, 11. 4. 2015, smo na šoli izvedli Eko dan, ki smo ga izvedli v obliki očiščevalne akcije. Ob 8. uri nas je v telovadnici najprej pozdravila ravnateljica mag. Marija Horvat, nato smo vsi skupaj s starši prisluhnili predavanju o lepem vedenju in primernem odnosu do narave, ki ga je pripravil bontonolog Saša Županek. Kljub temu, da veliko govorimo o bontonu in vljudnosti vsak dan, je bilo zanimivo prisluhniti predavanju in konkretnim ponazoritvam o našem obnašanju. Želeli bi si še več takšnih zanimivih, koristnih predavanj.

Po skupnem predavanju smo se okrepčali z malico in se razdelili v določene skupine po triadah, razen 1. razred, ki je skupaj s svojima učiteljicama in starši ter starimi starši očistil okolico šole in vrtca. Sledilo je kratko druženje s starši na igrišču vrtca. Učenci 9. razreda so skupaj z učiteljem športa in razredničarko očistili in pripravili atletsko stezo. Ostali učenci, razdeljeni v skupine, od 2. do 8. razreda, so se skupaj z učitelji, starši in ostalimi občani odpravili po začrtanih poteh in očistili okolico svojih vasi. Čistilna akcija se je v lepem sončnem vremenu zaključila še pred kosilom. Združili smo prijetno s koristnim in poleg tega, da smo očistili našo okolico, smo se tudi prijetno družili, rekreirali in naužili svežega zraka.