PREDSTAVITEV MREŽE: Prekmurski mozaik vzajemnosti
Prekmurski mozaik vzajemnosti je mreža, ki jo v okviru projekta Dvig socialnega in kulturnega kapitala sestavljajo OŠ F. P. Črenšovci, OŠ Bogojina, OŠ IV Murska Sobota in Vrtci občine Moravske Toplice. Tako smo imeli dne, 18. 3. 2015, priložnost, da se na sedmem delovnem srečanju na sedežu Šole za ravnatelje v Ljubljani predstavimo ostalim mrežam po Sloveniji s številnimi dejavnostmi, ki potekajo tako na posamičnih zavodih kot s skupnimi projekti, skozi katere smo se družili, zabavali in učili.
Glede na časovno omejitev predstavitve sem kot koordinatorica projekta na šoli izpostavila rdečo nit dejavnosti, to je sprejemanje drugačnosti in s tem razbijanje stereotipov. Tako skozi predstavitvene delavnice z Matejko Koštric, torej z opisom njenih izkušenj in prikazom njenega vsakdana, tako učencem kot odraslim širimo sporočilo, da nam drugačnost ne sme predstavljati ovir, ampak nam mora biti v izziv. Tako je po omenjenih šolah in v vrtcu opozarjala na pomembnost idej o pomoči, strpnosti, prostovoljstvu in enakosti.
Prav tako pa sem predstavila uspešen razredni projekt 2. a-razreda, ki so z lutkovno predstavo Sovica Oka nastopili na otvoritvi pravljične dežele v Moravskih Toplicah in na srečanju lutkovnih skupin v kulturni dvorani v Črenšovcih. Učenci so se tako kot razred skozi bralne vaje, izdelavo scene in lutk zelo povezali, krepili samopodobo, občutek solidarnosti in pripadnosti.
Skozi sodelovanja in druženja zavodov si bomo še naprej prizadevali k pridobivanju izkušenj in še tako pomemben socialni kapital za življenje ter tako izboljševali kakovost življenja posameznikov in družbenih skupin.
Več o sami predstavitvi si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku.
Koordinatorica projekta SKK:
Laura Horvat