DELAVNICA: Moj osebni grb, člani EKO in zdrave šole

V okviru projekta Etika in vrednote v vzgoji in izobraževanju smo s člani EKO in zdrave šole od 4. do 9. razreda izvedli delavnico Moj osebni grb.

Namen delavnice je bil usmeriti učence v zavedanje in odkrivanje njihovega svetovnega nazora in vzbuditi zavedanje, da je potrebno nekatere dragocene stvari varovati.

Učenci so izdelali svoj osebni grb in v njem razporedili iz svojega nabora vrednot 7 po pomembnosti. Zapisali so jih v svoj grb. Spodaj je bila zapisana najpomembnejša vrednota. Više so se pomikali, bolj je padala pomembnost vrednot. Potem so svoj osebni grb pobarvali in okrasili ter ga predstavili drugim članom v skupini.

Ugotovitve:

• Večina učencev je zapisala, da je družina njihova najpomembnejša vrednota. Zato jo je potrebno varovati in z njenimi člani sodelovati.
  • Na drugo mesto so zapisali kot pomembno vrednoto prijateljstvo.
  • V nadaljevanju so se razvrstile naslednje vrednote: znanje, pomoč, zabava, šport, pogum, sreča, prijaznost, vljudnost, branje, samostojnost.

Delavnica je bila zelo zanimiva in ustvarjalna.

Ana Petek, svetovalna delavka, varuh etike in vrednot