Učenje mlajših učencev

Pri formativnem učenju pri matematiki sva se Polona in Mia odločili, da bova učence 6. razreda naučili deljenja z decimalnimi števili. Učiteljica Karmen Škafar nama je omogočila, da sva si temo izbrali sami, prav tako sva se sami odločili za predstavitev v obliki powerpointa. Učencem sva z veseljem posredovali svoje znanje in izkušnje. Med pripravljanjem, ki je potekalo približno šest šolskih ur, sva neizmerno uživali, seveda pa sva tudi spoznali, kako težko je učiteljem, ko se pripravljajo na pouk, nato pa učenci velikokrat njihovih navodil ne upoštevajo (najina so!). Na koncu sva bili z opravljenim delom zelo zadovoljni, mlajši učenci pa so se od naju tudi nekaj koristnega naučili. Uri je prisostvovalo nekaj učiteljev in ravnateljica, ki so pohvalili najino delo in nama čestitali.

Mia in Polona, 7. r.