ŠOLSKI OTROŠKI PARLAMENT 2014/2015

Letošnji OP poteka pod geslom Izobraževanje in poklicna orientacija.

Vsako leto mladi izberejo temo, ki jih najbolj zanima, o kateri želijo izvedeti več in z izborom katere želijo odraslim sporočiti, da jih zanima njihova prihodnost. Mladi želijo vedeti o poklicih, možnostih izobraževanja in ne nazadnje o zaposlovanju. Na šolah poteka poklicno svetovanje in usmerjanje s pomočjo svetovalnih služb.

V torek, 16. 12. 2014 smo na šoli izvedli celodnvne aktivnosti ŠOP. Uvod v temo je bil glasbeno-gledališki, saj smo si najprej ogledali Performans dijakov Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer. Zatem so učenci od 1. do 3. razreda delali v delavnicah v oddelkih, učenci od 4. do 9. razreda pa so sodelovali v 9 predstavitvah srednjih šol in banke, ena skupina učencev pa se je udležila delavnic na srednji šoli v Lendavi. Predstavile so se naslednje srednje šole:

• GIMANZIJA FRANCA MIKLOŠIČA Ljutomer
  • GIMNAZIJA Murska Sobota
  • ŠKOFIJSKA GIMNAZIJA Ljubljana
  • EKONOMSKA ŠOLA Murska Sobota
  • ZDRAVSTVENA ŠOLA Rakičan
  • BIOTEHNIŠKA ŠOLA Rakičan
  • SREDNJA ŠOLA ZA GOSTINSTVO IN TURIZEM Radenci
  • SREDNJA POKLICNA IN TEHNIŠKA ŠOLA Murska Sobota
  • DVOJEZIČNA SREDNJA ŠOLA Lendava
  • NLB – BANKA Črenšovci

Na otroškem parlamentu smo poleg oblikovanja sklepov v skupnost učencev šole sprejeli učence 1. razreda, ki so se predstavili z dramatizacijo o Rdeči kapici, ter prejeli listine.

Vsem sodelujočim – hvala za njihov prispevek!

Mentorica ŠOP:

Nataša Litrop