Sprejemanje drugačnosti skozi delavnice za otroke in starše

V četrtek, 27. 11. 2014, smo se v popoldanskem času družili z otroki in njihovimi starši v skupnem prostoru vrtca Moravske Toplice in tako v okviru projekta Dvig socialnega in kulturnega kapitala s partnerjem mreže Vrtci občine Moravske Toplice skozi izkušnjo razbijali stereotipe in sprejemali drugačnost. Uvodoma je Aleksandra Pinterič predstavila svojo slikanico Hanina božična želja, v nadaljevanju pa je v predstavitveni delavnici Barve mavrice del svojega življenja predstavila Matejka Koštric. V drugem delu delavnic je sledilo ustvarjanje, pogovor z avtorico slikanice in plesna delavnica, ki sta jo za otroke pripravila Matejka in Blaž. Otroci so se tako razmigali in neizmerno uživali ob otroški glasbi ter plesnih korakih. Prijetno druženje se je zaključilo z Matejkino in Blaževo plesno točko ter spustom balonov z lepimi željami.

Mentorica Laura Horvat